South beach

Pláže, nočný život, umenie, príroda - to všetko nájdeš na South Beach

Najznámejším a turistami najobľúbenejším miestom na Miami a pravdepodobne i na celej Floride, je slnečná South Beach (skrátene SoBe), ktorá je súčasťou 15km ostrova prepojeného s Miami a jeho ostatnými časťami niekoľkými mostami. South Beach je prvou oblasťou, ktorá sa na Miami Beach začala vytvárať a to už okolo roku 1910.

sobe-01

Typické je množstvo prisťahovalcov z Latinskej Ameriky, ktorých prevahu pocítiš už pri príchode k letiskovej kontrole. South Beach sú najmä - šťastní ľudia, krásne pláže a nekonečné párty v tých najlepších podnikoch! Od zvyšku USA sa odlišuje v mnohých ohľadoch – od zloženia obyvateľstva cez viditeľnú snahu o zdravý životný štýl (tie dve hodinky vo fitku si však vynahradia prepravou taxíkmi) a dokonalý výzor až po voľné prežívanie života bez akýchkoľvek problémov. Proste miesto, ktorého šarmu nik neodolá a chce sa vrátiť zas! Počet študentov a mladých ľudí, ktorí sem prichádzajú na work & travel sa každým rokom zvyšuje a mnohí z nich následne využívajú možnosť 12 mesačnej stáže aby sa perfektného života na Miami nemuseli vzdávať. Romantika, oddych, umenie, príroda – nie je nič čo by si tu nenašiel.

Rozlohou South beach nie je veľká, ale koncentrujú sa tu tie najlepšie podniky v celosvetovom meradle. Najobľúbenejšími sú napríklad Mansion, Baoli, Set, Nikki beach a Story, ale nachádza sa tu množstvo ďalších, kde môžete okrem slávnych DJ-ov stretnúť pri tanci napríklad aj Christiana Ronalda.
Ulica Ocean drive, ktorá je večer strediskom vysvietených barov a zábavy sa cez deň premení na plážovú promenádu s príjemnými reštauráciami a kaviarňami. Pláž je pokrytá krásnym bielym pieskom a jej dĺžka je celých 11km. Väčšinu cesty je možné prejsť aj po drevenom boardwalku a popritom si dopriať obed či kubánsku kávu. Jedným z lákadiel je i gastronomický zážitok, ktorý tunajšie reštaurácie ponúkajú. Okrem typických amerických fastfoodov tu nájdete obrovský výber kuchýň z celého sveta, najmä však zo spomínanej Latinskej Ameriky.

sobe-11

Okrem pláže a nočného života však netreba zabúdať na umenie a krásnu prírodu, ktorá kontrastuje veľkomestskej časti Miami nachádzajúcej sa za mostami. Skvelým miestom na prechádzku či relax je botanická záhrada s exotickými rastlinami, neďaleko ktorej sa nachádza architektonicky zaujímavý pamätník holokaustu. Za návštevu jednoznačne stojí Espanola Way – ulica s príjemnou architektúrou vybudovaná v štýle španielskej dedinky, kde sa dnes nachádzajú reštaurácie, bary a malé obchodíky. Kúsok prírody si môžete užiť aj v niekoľkých parkoch – napríklad park Flamingo s basketbalovým ihriskom alebo park South point plný paliem neďaleko pláže.

Populárnym miestom na nákupy je Lincoln Road Mall, kde sa obchody zatvárajú až o 11 večer a noc pokračuje zábavou v baroch a reštauráciách za hudby pouličných umelcov.

Na cestu do Miami je vhodný čas kedykoľvek počas roka, najideálnejšie teploty sú však počas sezóny v období od januára do apríla, kedy sem prichádza aj najväčší počet turistov. Ubytovanie je, okrem hotelov, možné nájsť i v bytových komplexoch alebo za výhodnejšie ceny v menších domoch od miestnych prenajímateľov.

Viac informácií o možnostiach, ako sa môžeš aj ty dostať na vysnívané Miami nájdeš v ďalších sekciách a článkoch na našom webe.