Over the bridge

Okolo South Beach sa nachádza niekoľko oblastí, ktoré sa oplatí navštíviť takže sa počas voľna určite nebudeš nudiť. Možností je veľa takže ak budeš chcieť vidieť nové miesta za nízke náklady alebo proste nemáš chuť cestovať výletnou loďou do iných krajín či na roadtrip do okolitých štátov stačí nasadnúť na autobus mestskej dopravy a preskúmať okolie.

Mnoho ľudí si pri pojme Miami predstaví len South Beach a najmä pláže a párty, ale nájdeš tu aj cestovateľsky zaujímavé a rôznorodé miesta, ktorým sa poteší tvoje oko i objektív fotoaparátu.

overthebridge-22

Ako prvé môžeš navštíviť Venetian way – cestu vedúcu cez mosty a ostrovčeky smerom do „centra“. Cesta je ideálna na večerný beh či príjemnú prechádzku a posedenie pri vode s výhľadom na budovy Downtownu. Na ostrovčekoch sú vystavané krásne vily a domy okolo exotickej prírody.

Ďalšou zastávkou nachádzajúcou sa len pár minút autobusom zo South Beach je Bayside – turistické obchodíky vedľa prístavu. Obchody a trhy sú kryté a okrem suvenírov a skvelého jedla a nápojov tu nakúpiš i doplnky a oblečenie (najmä topánky a športové odevy). V Bayside často nájdeš živé kapely s latinskou hudbou, ktoré spravia úžasnú tanečnú atmosféru v strede námestia v Bayside a taktiež známe reťazce ako Hard Rock Cafe, Bubba Gump alebo Hooters. Blízko Bayside bola postavená American Airlines Aréna známa basketbalovými zápasmi, ale i inými športovými a hudobnými podujatiami. Na druhej strane cesty stojí veža „Freedom Tower“, ktorá bola dokončená v roku 1925, čo ju robí jednou z najstarších budov v Miami a dnes je v jej priestoroch múzeum súčasného umenia.

Urbanistickú architektúru, vysoké kancelárske budovy a hotely nájdeš v oblastiach Downtown a Brickell. Downtown je považovaný za kultúrne, ekonomické a komerčné centrum Južnej Floridy, ktoré je tvorené niekoľkými parkmi, múzeami, bankami, vzdelávacími centrami, administratívnymi, vládnymi a súdnymi budovami, obchodmi, kaviarňami... Nájdeš tu proste všetko. Celým centrom prechádza nadzemný Metrorail, ktorý premáva zdarma a všade ťa dopraví rýchlo a jednoducho. Oblasť Brickell je typická množstvom mrakodrapov. Tie ponúkajú výhľad na celé mesto, ktorý je najkrajší práve v noci keď sú všetky budovy vysvietené.

Len kúsok od Downtown sa nachádza Design district vyznačujúci sa inovatívnou módou, dizajnom, architektúrou a skvelými reštauráciami. Cieľom je priniesť návštevníkom najlepší nákupný, kultúrny a kulinársky zážitok v architektonicky veľmi zaujímavom prostredí navrhnutom poprednými architektmi. Skombinovali modernú architektúru spolu s tropickými prvkami. Všetky butiky majú zaujímavý a rôzny dizajn a nájdeš tu tie najluxusnejšie značky.

Midtown je oblasť čiastočne prechádzajúca cez Wynwood, Edgewater, Downtown a Design district. Obľúbená je pre luxusné apartmány, bytové komplexy a nákupné zóny. Okrem nich sa tu nachádzajú i administratívne centrá, kancelárie

Zaujímavými sú oblasti Little Havana a Little Haiti. Sústreďujú sa tu prisťahovalecké komunity a pri prechode ulicami máš pocit, ako by si práve dorazil na Kubu či Haiti, ďaleko od Maiamského luxusu. Ľudia sú tu oveľa usmievavejší s otvorenejší, veselo rozprávajú svoje príbehy a ponúknu ťa tradičnými koláčmi a kávou. Ceny sú oveľa nižšie, čo však jedlu na kvalite vôbec neuberá, práve naopak. V obchodoch sú okrem skvelého jedla dostupné i suveníry a kubánske cigary alebo jedna z najlepších zmrzlín v celom okolí. Veľkým zážitkom sú karibské trhy s čerstvým ovocím.

neighborhoods-map

Toto boli najznámejšie miesta okolo South Beach, za návštevu však určite stoja i ostatné oblasti. Skvelým plánom na víkend je požičať si auto a navštíviť napríklad Key West – krásny ostrov s karibskou atmosférou nachádzajúci sa len 90 míľ od Kuby, ku ktorému vedie nádherná cesta cez desiatky malých mostov a ostrovčekov. Jednou z ďalších možností je výlet do malého mestečka s plážou Hollywood alebo do West Palm Beach, kde sa okrem pekných uličiek a kostola nachádza i Rapids Water park s množstvom vodných atrakcií. Obľúbený je i národný park Everglades kvôli prírode a aligátorej farme. Ako sme už spomínali, miest v okolí, ktoré môžeš navštíviť, je naozaj mnoho a toto bol len malý výber z nich. Dúfame, že si ich užiješ rovnako ako my...